Yükleniyor

Araç Detayları

  • Opel Corsa

    2.0 CC Comfortline 95 HP
  • Fuel Diesel / 1600 cm3 Engine
  • Under 25,000 Km
  • Transmission Manual
  • 5 Year service included
  • Manufacturing Year 2014
  • 5 Doors and Panorama View
100.00₺/1 gün

29 yıldır yollarda olan Opel Corsa, 2006 yılında dördüncü jenerasyonuna kavuştu. Geçtiğimiz günlerde ufak bir makyaj operasyonu geçiren Corsa, daha dinamik bir ön görünüme kavuştu. Start&Stop sistemine kavuşan Corsa’nın en etkileyici özelliği ise 3.6 lt/100 km’lik ortalama tüketim değeri.

Tasarım

Opel Corsa makyaj operasyonundan sonra yepyeni bir yüze kavuştu. Aracın ön ızgara tasarımı kalınlaştırılmış, farları yeniden şekillendirilerek markanın güncel tasarım dilini kullanmaya başlamış ve sis farı tasarımı yataydan dikey hale getirilmiş. Bu sayede daha çekici bir görünüme kavuşan Corsa, sportiflik anlamında da daha iyi bir seviyeye gelmiş. Makyaj operasyonunun yan ve arka tasarımdaki izlerini görmek ise çok zor. Ufak detayları sadece dikkatli gözler fark edebilir. Fiat Grande Punto ile yüzde 30 aynı parçaları paylaşan Opel Corsa’nın kalın ön cam sütunu tıpkı Punto’da olduğu gibi görüş problemi yaşanmasına neden oluyor. Dört metreye ulaşan yapısıyla Corsa, Peugeot 207’den 31 mm kısayken, Renault Clio’dan 21 mm daha uzun. Corsa’nın 285 litrelik bagaj hacmi sınıfının iyileri arasında yer alıyor ve iki katlı bagaj yapısı kullanım kolaylığı sunuyor.

İç Mekan

Opel Corsa ‘nın iç mekanında ağırlıklı olarak yuvarlak tasarımlar tercih edilmiş. Yumuşak çizgilerle şekillendirilmiş orta konsolun üst kısmında ses sisteminin dijital ekranı yer alıyor. Sert plastik malzemelerin kullanıldığı konsol ve kapılar kalite açısından sınıfından bekleneni veriyor. Start&Stop teknolojisiyle donatılmış Corsa’ların orta konsolundaki ECO düğmesiyle bu özellik devreye alınıp çıkarılabiliyor. Üç kollu direksiyon simidinin ergonomisi başarılı ve üzerindeki kumandaların kullanımı kolay. Araç içerisindeki saklama gözleri yeterli sayıda. Enjoy donanım seviyesi test aracımızda arka camların elektrikli olmadığını belirtelim. Opel Corsa’nın arka koltuklarında sunduğu diz mesafesine iyi denemez ancak rakipleriyle benzer seviyede.

Motor

Fiat-GM işbirliğiyle geliştirilmiş 1.3 litrelik motorun en gelişmiş hali Opel Corsa’nın motor kaputunun altında EcoFlex ismiyle görev yapıyor. 1248 cc’lik hacminden 4000 d/d’de 95 hp güç çıkarabilen ünitenin 1750-3250 d/d aralığındaki 190 Nm’lik torku da etkileyici. Bu motor Fiat grubu araçlarda dayanıklılığı ile kendine haklı bir ün yaptı. Sorunsuzluğu ile kullanıcısının yüzünü güldüren bu motorların en büyük sıkıntısı ise düşük devirlerdeki cansızlığı. Bu sorun eski Multijet ve CDTI motorlarda olduğu gibi yeni nesillerinde de devam ediyor. Bu sebeple DTE üniteyi bir miktar devirli kullanmanız gerekiyor. Opel Corsa EcoFlex’in fabrika verilerindeki 3.1 lt/100 km’lik şehir dışı yakıt tüketimi ülkemizde satılan araçlar içerisindeki en başarılı tüketim değeri. Biz testimiz süresince yaptığımız otoyol kullanımlarında 4.0 lt/100 km değerini gördük ancak ortalama tüketimimiz 5.3 lt/100 km olarak gerçekleşti. Bu motor şehir dışı verilerinde oldukça başarılı ancak şehir içi kullanımlarında tüketimi 5.8 lt/100 km gibi gerçekleşiyor. 1154 kg ağırlığındaki test aracımız 12,3 saniye süren 100 km/s hıza ulaşma süresi ve 177 km/s’lik maksimum hızıyla kendinden bekleneni verebiliyor.

Güvenlik

Opel Corsa 2006 yılında makyajsız versiyonu ile girdiği EuroNcap çarpışma testinden 5 yıldızla ayrıldı. Araçta sürücü ve yolcu hava yastığı standart olarak sunuluyor.

Konfor & Yol Tutuş

Opel Corsa’nın şasisi segmentinin en iyi yol tutan araçlarından birini yaratmak için tasarlanmış. Opel Corsa’nın yol tutuşu ve direksiyonu için sınıfının en iyisi demek çok doğru değil ancak kullanıcılarının büyük kısmının beklentilerini karşılayacaktır. Eğlenceli sürüş tarzını beğendiğimiz Corsa zorlanmaya başlandığında önden kayma eğilimi gösteriyor. ESP sistemi Corsa’nın standart donanımında bulunmadığı için bu noktadan sonra aracı izine sokmak sizin elinizde. Opel Corsa’nın fren sisteminin performansını beğendiğimizi de belirtelim.Aracın orta sertlikteki süspansiyonları konfor noktasında iyi puanlar topluyor. Yoldan gelen darbeleri iyi şekilde emen Corsa süspansiyonları övgüyü hak ediyor. Ayrıca sert yapılı koltukların misafirlerine sunduğu konfor da tatmin edici Opel Corsa’nın iç mekanına dizel motorun sesi bir miktar giriyor. Hız arttıkça bu sese tıpkı bu sınıfın diğer önemli oyuncularında olduğu gibi rüzgar sesi eşlik etmeye başlıyor.

Teknik Özellik

Motor: 1,3 DTE ecoFLEX
Motor Hacmi: 1248 cc
Silindir Adedi: 4
Maksimum Güç: 95 hp 4000 d/d
Maksimum Tork: 190 Nm 1750-3250 d/d
Performans
0-100 km/s Hızlanma 12,3 s
Maksimum Hız: 177 km/s
Frenler
Ön: Disk
Arka: Disk
Yakıt Türü Dizel
Yakıt Tüketimi
Şehir İçi: 4,5 lt
Şehir Dışı: 3,1 lt
Karma: 3,6 lt
Test: 5,3 lt
Boyutlar
Uzunluk: 3999 mm
Genişlik: 1737 mm
Yükseklik: 1488 mm
Dingil Mesafesi: 2511 mm
Bagaj Hacmi: 285 lt
Yakıt Depo Kapasitesi: 45 lt
Boş Ağırlık: 1154 kg
Lastik Boyutu: 185/65 R15

Ekstra & Özellikler

Müşteri Bilgileri

Ek Bilgi