Yükleniyor

Araç Detayları

  • Renoult Fluence Otomatik

    2.0 CC Comfortline 95 HP
  • Fuel Diesel / 1600 cm3 Engine
  • Under 25,000 Km
  • 5 Year service included
  • Manufacturing Year 2014
  • 5 Doors and Panorama View
  • Transmission Manual
150.00₺/1 gün

Fransızların kullanıcı dostu markası Renault, Megane ile kullanıcı memnuniyetini erişilemez boyutlara ulaştırıyor. Otomobil Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Renault Megane 2017, markanın çizgilerini net bir şekilde gösteriyor. Yeni Megane, kaslı yapı ve estetiği harmanlayarak hiç olmadığı kadar kendinden emin bir görüntü çiziyor. Yılın otomobiline daha yakından bakalım.

Tasarım

renault-megane-sedan-dis-tasarimi
Megane’ın kaputtan başlayarak arkaya doğru uzanan ince çizgileri ve kaslı yapısı, önden bakıldığında aracın daha büyük görünmesini sağlıyor. Aracın önünde eski modellere göre büyütülmüş Renault logosu ve ızgaralar üzerinde metalik kaplamalar bulunuyor. İçeri doğru eğilmiş bagaj kapağı ve oldukça eğimli arka camı da sportif görünümü desteklemiş. Bir önceki modelde olduğu gibi LED farlar oldukça dikkat çekici. Renault Megane Hatchback ve Sedan 2017 modellerinde, arka kısımdaki stop lambaları aracın ortasına kadar uzatılmış ve logoyla bütünleşmesi sağlanmış.

renault-megane-ic-tasarimi
Aracın içi tasarlanırken konfor ön planda tutulmaya çalışılmış. Aracın koltukları vücudu saracak şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca sürücü koltuğuna masaj özelliği eklenmiş. Geniş iç hacmi ile beraber, baş ve diz mesafesi sorununu da aşan bir tasarıma imza atılmış.

Donanım

Renault karizmatik aracı Megane 2017’de teknolojik özelliklerle sürüş keyfini arttırırken kullanımı kolaylaştırmaya da çalışmış. Head-Up Display sistemi sayesinde yola bakarken aynı zamanda hızınızı kontrol edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz bilgiler cama yansıtılır. MULTI-SENSE özelliği ile beraber 5 farklı sürüş modu kullanılabiliyor. Sürüş modlarında ilk sırayı ECO alıyor. ECO modu ile yakıt tasarrufu hedeflenmiş. Aracı ECO moduyla çalıştırdığınız zaman, araç yaptığı hesaplamalarla size vites değiştirme, hızlanma ve öngörü puanı veriyor. Bu puanlama ile yakıtı nasıl kullandığınızı öğreniyorsunuz. Ayrıca araçta SPORT, NEUTRAL, PERSO ve COMFORT modları bulunuyor.

renault-megane-ic-donanim
Renault’nun R-LINK 2 adını verdiği multimedia paneli tasarlanırken sezgilere önem verilmiş. R-LINK 2’de elinizi uzattığınızda, tüm tuşlar tam olması gereken yere koyulmuş. Ayrıca TFT adında 7 inçlik renkli bir dijital hız göstergesine sahip olan aracın, multimedia ekranıyla koltuk ve klima ayarlarını kaydedebiliyorsunuz. Seçtiğimiz sürüş modu ve arayabileceğiniz bütün bilgiler de bu ekrana sığdırılmış. Panoramik cam tavan, aracın içini daha ferah hale getirmiş. Eller serbest özelliği ise kaputun altında ayağınızı hareket ettirdiğinizde bagaj açılıyor. Tüm bunlar dışında tek tuşla açılan camlar ve kol dayanağı gibi özellikler mevcut.

Güvenlik

Renault Megane güvenlikten ödün vermeden tasarlanmış. Ön ve yan hava yastıkları ile Renault’nun artık klasikleşen C şeklindeki LED gündüz farları, güvenle seyahat edebilmenizi sağlıyor. Çocuk koltuğu sabitleyicisi ile birlikte gelen Megane sayesinde, arka koltukta oturan çocuklarınız için endişe etmenize gerek kalmayacak. Aracınızı park ederken size yardımcı olacak geri görüş kamerası ve yokuşlarda aracınızı güvenle hareket ettirebileceğiniz yokuş kalkış destek sistemi de bulunuyor.

renault-megane-guvenlik-sistemleri
Megane’da bulunan güvenlik sistemleri ise şöyle:

Visio System: Renault bu sistem ile adeta yanınızda bir yardımcı olmasını sağlıyor. Visio System ile birlikte gelen özelliklerin başında şerit takip sistemi bulunuyor. Şerit takip sistemi ile olası bir aksilikte aracınızın kontrolünü kaybetmeniz engelleniyor. Ayrıca Visio Sytem otomatik olarak uzun ve kısa far ayarını yaparak güvenle seyahat etmenizi sağlıyor.

Kör Nokta Uyarı Sistemi: Şerit değiştirdiğiniz sırada aracınızın kör noktasında bir araç varsa sizi uyaran sistem, özellikle hatalı sollamaların önüne geçiyor. Sistem kör noktanızdan gelen aracı, kapı aynasındaki ışıkla bildiriyor.

Elektronik Denge Programı: Bu özellikle beraber aracınız seyir halindeyken çizgisini korumasını sağlıyor ve savrulmamasını önlüyor.

Aktif Acil Fren Destek Sistemi: Ani durumlarda fren yaptığınızda aktif acil fren destek sistemi devreye girerek ABS ve ESC özelliklerini tamamlıyor. Böylece fren mesafenizin kısalması sağlanıyor.

Hız Ayar ve Sınırlayıcı (Cruise Control): Otomatik olarak hızınızı kontrol etmenizi sağlayan bu sistem Megane 2017 ile beraber bizlere sunuluyor. Bu özellik sizin isteğinizle devreye giriyor ve aracınızın hızı sabitleniyor ve siz müdahale edene kadar bu durum devam ediyor.

Renault Megane 2017’de bunlar dışında, arka park sensörü ve geri görüş sistemi de sunuluyor.

Renault Megane 2017 Teknik Özellikleri

Megane 2017’de ENERGY serisi motorlar kullanılmış. Böylelikle yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonları düşürülmüş. Ayrıca 5 ve 6 düz vites ile 7 ileri EDC otomatik vites seçenekleri bulunuyor. Birçok motor ve donanım seçeneğine sahip olan Renault Megane’ın yakıt tüketimi ve model fiyatları şöyle:

renault-megane-2017-hatchback

Ekstra & Özellikler

Müşteri Bilgileri

Ek Bilgi