Yükleniyor

Araç Detayları

  • Renault Symbol

100.00₺/1 gün

Uzun yıllardadır Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkede en çok satılan arabalar listesinin başına çeken Reno Symbol halk dilindeki adı ile Reno Sümbül üçüncü nesli ile satışa sunuluyor. İlk ve ikinci nesil Symbol’ler türkiye’de tasarlanmış ve Bursa’da üretilmiştir.

Otomobilin dış tasarımı eski modellerine göre daha yapılı ve kaslı bir yapıya sahip. Eski model ile pek ilgi ve alakası kalmayan araçta ciddi anlamda reformlar ve yenilikler mevcut. Yan bakışta ise köşeli hatlar özellikle dikkat çekmekte. Eski kasalarda kullanıcısının en çok şikayet ettiği eksikliklerinden olan alçak tavan sorunu bu model ile iyileştirilmiş durumda. Arka tarafta ise göze çarpan iki ana unsur geniş bagaj kapağı ve smybol yazısı oluyor.

Yeni Kasa Symbol 1.5 Dci İç Mekan

En dolu paketi incelememizde ciddi anlamda içi ferah,geniş ve kullanışlı bir multimedya ekranı bizi karşılamakta. Sınıfı ile kıyaslandığı zaman daha geniş oturum alanı, daha yüksek ve güvenilir sürüş olanağı sağlayan arabada navigasyon sistemi gayete başarılı ve kullanışlı bir ara yüze sahip durumda.

Elektrik klima ve tuş dağılımı ise arabanın göğüs bölümüne ayrı bir görünüm ve hava katmış durumda.

Büyük Bagaj Hacmi Rakiplerinden Bir Adım Öteye Götürüyor

Yine dikkatlerden kaçmayan bir diğer yenilik ise yeni symbol bagaj hacminde gerçekleşmiş durumda. 510 litrelik geniş uzun ve kullanışlı bagaj hacmi ile rakiplerini geçmiş durumda.

Yeni Kasa Renault Symbol Motor Seçenekleri arasında 0.9 litre benzinli, 1.2 litre benzinli ve 1.5 Turbo Dizel motor seçenekleri ile satılıyor.

Bizim incelediğimiz model Symbol 1.5 Dci Joy 90 beygirlik modeli idi.

Yeni kasa Renault Symbol yakıt tüketimi konusunda sınıfının en cimrisi. Şehir için kullanım verilerimizde agresif kullanımın yanında yoğun trafiğe rağmen 6 litreyi geçmezken normal ve sakin kullanımda araç rahatlıkla 5 litre civarı yakıt tüketimi sergilemekte. Ayrıca araçta bulunan Eco tuşu yardımı ile tüketiminizi yüzde on civarlarında düşürebilmeniz mümkün.

Editörün Yorumu

Araç genel itibari ile eski symbol görünümünden uzaklaşmış durumda. Tabiri caize bu 1.5 dci motoru için yakıtı kokluyor dememiz yerinde olacaktır. Yüksek hız ve virajlarda araç eski kasaya göre büyük iyileştirmeler var fakat bu iyileştirmelerin yüksek hızlarda hallen yetersiz olduğunu söyliyebilirim. Şehir için kullanacaklar için gayet yeterli ve ideal bir araç tercihi. Uzun yollarda can güvenliği konusunda kullanıcıyı biraz tedirgin edebilir. Genel itibari ile uzun boylu ve kilolu kullanıcıyı sıkıntıya sokacak bir durum yok. Aracın içi gayet rahat ve ferah. Hızlanmalar konusunda 90 beygirlik modeli gerçekten çok kuvvetli ve seri bir araç. Kullanım bakımndan şehir içinde çok pratik ve kıvrak bir araç.

Şehir içi pratiklik ,düşük yakıt tüketimi ve uygun ve avantajlı fiyat için dahi olsa araç alınabilir.

Ekstra & Özellikler

Müşteri Bilgileri

Ek Bilgi