Yükleniyor

KIRALAMA KOŞULLARI

Kiralama Süresi
En kısa kiralama süresi 24 saattir.
Toplam 2 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) dahil tüm gün ücreti alınır.

Uzun Süreli Kiralamalar
Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için 0242 3220085 no lu telefondan POWER CAR RENTAL rezervasyon merkezini veya size en yakın POWER CAR RENTAL ofisini arayabilirsiniz.

Tek Yön Kiralama
Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon merkezimizi veya size en yakın ofisimizi arayabilirsiniz. (Online rezervasyon bölümümüzde otomatik olarak hesaplanır.)

Araç Teslim Alma – Araç Bırakma
24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararası Hava Limanları Ofislerimizde günün her saatinde;
Diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içerisinde araç teslimi ve müşteriden araç alınması ücretsizdir. Uluslararası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ek ücrete tabidir.

Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı
Bütün Grup araçlar için en az 20 yaşını, doldurmuş olmak ve 2 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

İlave Sürücü

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan
sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Fiyatlara Dahil Olan Olmayan Hususlar
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir.
Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ile ekstra sigortalar (Hırsızlık Sigortası, Lastik, Cam, Far), tek yön ücreti araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler dahil değildir.

Ödeme- Depozit
Kira ücretlerinin ödenmesinde Eurocard, Vısa, Mastercard kredi kartları kabul edilir. Mail order formu veya nakit depozit alınır.

Trafik Cezaları
Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km şehirlerarası yollarda 90km ve şehir içlerinde ise 50km hıza izin vermektedir.Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz.
Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra POWER CAR RENTAL‘ a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilir.
Araçların sürücü kusurları nedeniyle, resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Diğer Hizmetler

Önemli Not :
Kullanımdan doğabilecek hasarlar, kızaklı teypler, araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç, dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmez. Kaza raporlarının 48 saat içinde POWER CAR RENTAL’a ulaştırılması gerekmektedir.
Kiralayana ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan POWER CAR RENTAL aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.

POWER CAR RENTAL zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Kiracı günlük ekstra ücretlerini ödemek ve sözleşmenin ön yüzündeki kabul kutucuğunu imzalamak suretiyle bu bölümde açıklanan teminatlardan yararlanabilir.

Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW)
POWER CAR RENTAL ’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.Hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.

Hırsızlık Sigortası (TP)
Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.

Lastik-Cam-Far Sigortası ( TWH )
Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko Sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması , cam, far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.

Tüm Sigortaların Geçerli Olabilmesi İçin,
*Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması ,
*Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması,
*Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması,
*Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmamamsı,
*Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış, en geç 48 saat içinde POWER CAR RENTAL a ulaştırılmış olması,
*Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması,
*Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.Ayrıca, POWER CAR RENTALyetkililerine yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk
kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.
Kaza anında en kısa sürede 0242 3220085 no’lu veya 0532 3184402 POWER CAR RENTAL acil servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.
* POWER CAR RENTAL fiyat koşulları ile tarifede belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme haklarını saklı tutar.